Коментувати

Чому ми постимося?

Піст і голодування не синоніми. Ми не виснажуємо наші тіла, відмовляючись від їжі. Піст – це ходіння у покорі вказівкам Господа. Якщо ми розуміємо це, то піст може стати для нас радістю.

Деякі люди думають, що перебуваючи в пості, вони приносять жертву Богу. Але Господь дивиться на піст інакше.

"Ось в день посту свого ви виконуєте волю вашу і тиснете інших. Ось ви постуєте для сварок і чвар, і для того, щоб зухвалою рукою бити інших" (Іс.58:3-4). "Жертва Богові — дух покірний; серце смиренне і покірне Бог не принизить..." (Пс.50:19).

За біблійними переказами, під час посту віруючі посилено молилися, поклонялися і звертались до Господа, чекаючи Його відповіді у важких ситуаціях. Тому в пості головне – не те, що ми відмовляємося від їжі (Естери 4:16, Лук.4:2) або від певного її виду (піст Данила – Дан. 10:2-3), але те, що ми покоряємося перед Господом. Коли ми постуємо, ми усвідомлюємо свою повну залежність перед Богом і як би говоримо Йому: "Ми бажаємо робити те, що Ти говориш". Якщо людина постує, не маючи під цим серйозної духовної основи, піст буде марною тратою сил і перетвориться просто в голодування.

Бувають пости на постійній основі (в певні дні – Зах. 8:19) або незаплановані, коли приходить надприродна потреба позбутися від чогось. Пости можуть бути публічні (групові) всередині домашньої групи або церкви. Біблія повідомляє нам також про всенародні пости (2 Хр. 20: 3). Під час посту з’являється спрага до Бога.

Якщо організм людини ослаблений і йому потрібне посилене харчування, можна відмовитися лише від тих видів продуктів, які вона особливо любить (солодке, жирне і т.п.), але при цьому більше молитися, читати Біблію, допомагати потребуючим, – то це буде теж піст, який угодний Господу.

"Ось піст, який Я обрав: розв’яжи кайдани неправди, пута ярма, і пригноблених відпусти на свободу, і розірви усяке ярмо; розділи з голодним хліб твій, а вбогих, які поневіряються запроси у дім твій; коли побачиш оголеного, одягни його, і від єдинокровного твого не ховайся. Тоді відкриється, як зоря, світло твоє, і зцілення твоє скоро зросте." (Іс. 58: 6-8).

Основна стаття: Шлях разом з Богом
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Наш Господь завжди дає вихід навіть там, де його, здавалося б, немає

Проект: Є надія

Більше інформації

Відео проекту


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше