Тайм-менеджмент і досягнення цілей

Час незворотний. Це - Богом цей ресурс.

Щоб управляти іншими, треба спочатку навчитися управляти собою. Зволікання заважає тобі досягати мети. Якщо ти чогось не умієш робити, попроси іншого, хто уміє це краще за тебе. Визнач свої пріоритети (що важливе). Сфокусуйся на певних речах! Не роби все одночасно. Розвивай свої лідерські якості. Навчися говорити "ні". Неорганізованість і відсутність планування викрадають твій час.

Тайм-менеджмент - це мистецтво використати час прицільно. Тайм-менеджментом НЕ є - розподіл завдань за пріоритетами, щоб все устигати і приходити вчасно. Важливо зрозуміти, ЩО для тебе є метою, щоб потім не розмінюватися і не розтрачуватися на неважливі речі. Важливо мати креативне мислення, уміти планувати і ставити завдання.

Що з'їдає наш час і як перемогти поглиначів нашого часу?

Твоє щоденне планування повинне виходити з тих цінностей і цілей, які у тебе є в житті. Але як зрозуміти, чого ж я по-справжньому хочу? Подумай про те, що Бог говорив тобі виконувати у житті. Чи залишилося це на рівні лише бажання або було переведено в мету?

Склади генеральний план досягнення мети. У тебе має бути кінцева мета, до якої ти збираєшся йти, мають бути поставлені проміжні завдання. Промальовуй план: що треба зробити, щоб дійти до мети. Запам'ятай, ідеального підходу немає. Ідеальним може бути тільки Бог.

Визнач пріоритети. Не покладай надію на людей. Покладайся на Бога. Усвідом, що ти - особистість. Розберися - хто або що грає у твоєму житті головну роль. Бог, чоловік, дружина, друзі, однодумці, твої справи? Кому або чому ти служиш у першу чергу? Чиї прохання і завдання ти виконуєш в першу чергу? Чиї інтереси ти ставиш вище за усіх?

Розділи свої справи, які тобі треба зробити і визнач пріоритети : 1) найвища важливість; 2) мають бути зроблені, але не найважливіші; 3) не дуже важливі.

Щоб змінити результат твоєї діяльності, потрібно змінити спосіб розв'язання твоїх завдань. А для цього потрібно поміняти мислення. Як ти мислиш - важливо! Уяви, що ти наповнюєш банку (твій час) фруктами. Це твої важливі справи. А потім засипаєш місце, що залишилися, рисом (маленькі, не дуже важливі для твоєї мети справи). Твоя посудина часу (банка) заповнена і багато чого там помістилося. А якщо ти розпочнеш заповнення банки з рису? Фрукти, які ти захочеш потім покласти згори, просто не помістяться. Тому спочатку - важливі, пріоритетні справи. Наша біда в тому, що ми усе своє життя витрачаємо на цей рис.

Або інший експеримент. Попросіть когось протягом 1 хвилини брати з пачки один за одним паперу і зминати їх. Скільки листів буде зім'ято? А якщо за ту ж хвилину попросити цю людину зім'яти, наприклад, 20 аркушів паперу? Людина, маючи перед собою мету, зробить в 2-3 рази більше. У першому випадку мета була розмита, тому не було прагнення її досягати. Але в житті найчастіше таке і відбувається. Життя не говорить нам що і для чого треба робити, не оголошує правила гри. У другому випадку було конкретне завдання. Людина робила і могла виміряти свій успіх по відношенню до своєї мети і до інших, які теж, можливо, рухаються в тому ж напрямку. Висновок: важливо ставити самому собі цілі.

Мрія, мета і результат - це різні речі. Наша мета має бути розумною, тобто відповідати певним критеріям. Мрія - це те, чого ти хочеш досягти, це бажання, поки ще не мета. Результат - це те, що ти отримав, коли мета реалізувалася.

У процесі постановки мети ти продумуєш технологію досягнення, оцінюєш і готуєш свої ресурси, вибираєш терміни, розробляєш план виконання, фокусуєш увагу, використовуєш попередній досвід, розкладаєш на одиничні дії.

Постановка мети схожа на прокладання дороги до того місця, куди ти хочеш потрапити. Ти можеш йти повільно або швидко, можеш просто сидіти на узбіччі. Але треба дисциплінувати себе, щоб дійти до мети. Взагалі кажучи, мета в житті - це те, що допомагає тобі йти

Важливо, щоб наші особисті цілі були частиною цілей, які стоять перед церквою або іншим співтовариством, до якого ти належиш.

Мета повинна бути конкретною . Тобі треба вирішити, як будеш вимірювати свій успіх, визначити показники, в яких буде вимірюватися твоє просування, і яким, власне, буде твій успіх. Узгоджуй свої цілі з людьми, які будуть рухатися разом з тобою, з організацією, до якої ти належиш. Мета повинна бути реалістичною. Продумай, чи вистачить ресурсів, компетенції, часу, фінансів.

Фінанси та багато інших речей на Землі завжди обмежені. Приготуйся до цього. Але у Бога все є. Коли у тебе є мета, ти будеш знати, що просити у Бога. Також дізнайся, що думає Бог про твої цілі. Коли ти рухаєшся в своєму покликанні від Господа, треба дивитися як вперед (на свої цілі), так і під ноги - хто поруч з тобою, хто допомагає тобі виконувати твої цілі. Турбота про людей, які поруч, надзвичайно важлива. Спілкуйся з ними, побільше по-дружньому обіймай їх. Якщо виникають труднощі у спілкуванні, задумайся, може, Бог хоче пересадити тебе "в інший горщик". А може, Він хоче це зробити з твоїм оточенням?

Принцип Парето: "20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль— лише 20% результата". 

Подумай, які твої зусилля принесли 80% результату. Тим і займайся. Це твоє. З іншого боку - задовольняйся 80% результату. Не треба вилизувати до кінця, не витрачай багато зусиль заради решти 20%.

Методи планування.

Намалюй для себе "дерево задач". У головної задачі є підзадачі, а у подзадач - свій поділ. Для кожної задачі встанови часові рамки. Якщо ти працюєш з людьми, признач відповідального для кожного завдання. Побудуй план виконання. Передбач не тільки план А, але й допоміжний план Б, якщо з першим щось піде не так. 

Проаналізуй потенційні проблеми, встанови послідовність виконання завдань. Наприклад, поки не висохне пофарбована підлога, не можна клеїти шпалери. Є завдання, які можна виконувати паралельно, а є ті, які не можна вирішувати одночасно. 

Якщо ти керівник, тобі знадобляться люди, які можуть діяти у кризовій ситуації. Однак будуть і такі, яким знадобиться дати чіткий план дій. Вчися планувати, виходячи з ситуації, що склалася. Не бійся делегувати повноваження твоїм підлеглим, не візьмеш все на себе. Це заощадить твій час. Виріши, що ти можеш зробити сам, а що передаси іншим. Оточуй себе талановитими людьми, які можуть справлятися з деякими завданнями краще, ніж ти. Створи сильну команду. Якщо Бог тебе поставив, Він - допоможе. 

Не соромся просити допомоги. Якщо є труднощі з розв'язанням завдань, розбий їх на більш легкі. Виділи час спочатку на неприємні справи. А потім роби ті, що тобі подобаються більше. Час - це теж бюджет. Передавай максимум нелюбимих справ комусь. Для кого-то вони можуть виявитися улюбленими.

Ретельно готуй завдання людям. Добивайся чіткості у постановці завдань, уточнюй до дрібниць. Щоб не вийшло ситуація, коли говорили про одне, а зробили зовсім інше. Але також будь толерантним до помилок. Надихни людей любов'ю до того, що любиш ти. Щоб вони робили не тому, що ти їх попросив, а тому, що це живе в їхньому серці.

Якщо твій підлеглий не зробив кілька раз те, що ти його просив - значить він не на своєму місці.

Завжди проводь роботу над помилками: що не вдалося, чому не вдалося, що зробити, щоб вдалося.

Основна стаття: Чи є у вас мета?
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: -1


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Наш Господь завжди дає вихід навіть там, де його, здавалося б, немає

Проект: Є надія

Більше інформації

Відео проекту


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше