Атмосфера любові в сім'ї

Діти потребують турботи як тата, так і мами. Але кожен з батьків грає свою унікальну роль у розвитку дитини (фізичному, емоційному, духовному). Мами забезпечують емоційний захист і підтримку, ніжність та безпеку для дитини, навчають співпереживанню. Батько дає матеріальний захист, впливає на самооцінку і самоствердження дитини, впевненість у собі, діловитість. Дитина вчиться моделі поведінки у своїй майбутній сім'ї, дивлячись на те, як будують відносини між собою її батьки. Тому дуже важливо докладати зусиль, щоб розвивати подружні стосунки і не допускати їх розриву. Створення атмосфери любові, взаєморозуміння й поваги один до одного - одна з ключових складових успішного виховання.

Для дитини важливими є не тільки прояви любові батька до неї самої, але й прояв любові до його мами. Прослідкуйте за реакцією своїх маленьких дітей, коли ви сваритеся. Ви будете здивовані, побачивши наскільки боляче їм спостерігати за вашими суперечками. І, навпаки, як сильно ваші діти будуть радіти, дивлячись на вас, коли ви обнімаєтеся в їх присутності або виявляєте один одному знаки уваги. Діти переживають щастя, радість, почуття приналежність й захищеності, спостерігаючи за тим, як мама і тато виявляють один одному знаки кохання. Хлопчики вчатся бути джентльменами і ділитися своєю любов'ю, а дівчата - приймати цю любов. Як би ми не намагалися наставляти дітей у тому, що погано або добре, наші вчинки будуть говорити голосніше наших слів

Батькам важливо знаходити спільну мову між собою, разом створюючи єдину модель виховання дитини, що, у свою чергу, позитивно впливатиме на формування її характеру. Якщо дитина росте в сім'ї, де немає єдності між батьками, вона виростає маніпулятором. Говоріть з вашою дружиною про дитину, обговорюйте її досягнення або труднощі, які вона переживає. Це допоможе вам вчасно реагувати на кризові ситуації і допомагати дитині впоратися з ними. Крім того, у процесі такого спілкування ваша дружина допоможе вам побачити ваші помилки у ставленні до дітей або слабкі сторони, яких ви не помічаєте. Розвиваючи довірчі відносини з дружиною, ви отримаєте її допомогу та істотно поліпшите свої батьківські навички.

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше