Дружина - помічниця

"Мудра дружина дасть раду своєму домові, а нерозумна зруйнує його своїми руками." (Прип. 14:1)

Так говорить Слово Боже. Якою ж мудрістю має володіти дружина, щоб її дім улаштувався?

Перш за все, потрібно правильно розставити пріоритети. Чоловік - голова сім'ї. Це не обговорюється, це має утвердитися, притому на самому початку сім'ї (хоча почати ніколи не пізно). Дружина - помічниця чоловікові. Головна допомога дружини полягає в тому, щоб довіряти чоловікові, заохочувати його у будь-якій справі, терпляче проходити будь-які невдачі, хвалити й дякувати за зроблене. Часто буває, що чоловік був вихований у родині, де всі питання вирішувалися по-іншому, ніж в родині батьків дружини. Тому дружині потрібно дуже багато терпіння, щоб дочекатися, коли її прохання буде виконано. Дружина також може брати участь у вирішенні питання або виконанні якоїсь справи, але похвала дістається чоловікові (це у мудрої дружини) .

Дружина - помічниця

Дуже важливо навчитися тримати у таємниці негативні сторони чоловіка. В процесі сімейного життя дружина побачить багато такого, про що не підозрювала до весілля. Ви неодноразово будете мати справу з деякими негативними сторонами характеру вашого чоловіка. І тут потрібна особлива мудрість - прийняти чоловіка таким, яким він є. Можна допомагати йому від чогось позбутися, щось змінити, але це має залишитись таємницею для вас двох і не повинно обговорюватися з іншими людьми. НІКОЛИ не відкривайте негативні сторони чоловіка, коли ви знаходитесь у компанії з друзями або родичами. Він обов'язково оцінить вашу тактовність. Якщо потрібно щось сказати про нього, знайдіть те, що підніме його авторитет в очах інших людей. Постарайтеся "покрити", якщо він десь "осоромиться" при сторонніх людях. Ваш авторитет у його очах дуже сильно зросте.

Хочу навести приклад із життя однієї сім'ї, що я спостерігала. Я народилася у селі. Там жив хлопець, з яким жодна дівчина не хотіла дружити. Він був "ніякий". Довго він ходив у парубках, поки не привіз собі дружину звідкись здалеку. Оскільки жили вони на нашій вулиці, то я з цікавістю спостерігала за ними. Вони завели господарство, побудували новий будинок, народили сина. Але найцікавіше те, що дружина називала його ЗАВЖДИ - ГОСПОДАР. До одруження він був "Колько" (Микола). Вона підняла його авторитет до того, що дорослі чоловіки приймали його як "Господаря". Навіть якщо хтось звертався до дружини з питань, які більше стосувалися її, вона все одно говорила: "Ось прийде господар і вирішить".

У наш час чоловіки не дуже прагнуть стати "Господарем", в основному тому, що зростали у родині, де мама виконувала роль "господаря", тобто глави сім'ї. Та й дівчата, бачучи у батьківській родині маму, яка головує та вирішує всі питання, переносять все це у свою власну сім'ю. Найчастіше відбувається це автоматично. Авторитет чоловіка пригнічується і ті, хто послабіше, здаються, часто тамуючи "чаркою" свою неспроможність. Сильніші йдуть із сім'ї, не витримавши контролю з боку дружини. Дії "немудрої дружини" спрямовані на збереження свого авторитету, підпорядкування чоловіка, а потім і дітей, під свій контроль. Така сім'я ніколи не буває щасливою.

Мудра жінка, яка вміє бути помічницею, зможе допомогти чоловікові відбутися і в родині, і у суспільстві. Чоловік, який має авторитет у сім'ї, буде мати його і на роботі. Особливе місце займає сім'я, де й чоловік, й дружина - віруючі. Тут домінуюча роль дружини, може зруйнувати покликання, яке Бог визначив чоловікові. Через контроль дружини чоловіки замикаються, стають пасивними і втрачають своє покликання. Іноді чоловік не витримує контролю і йде в іншу церкву. Але й там він не може зростати духовно. Домінуюча позиція дружини руйнує стосунки і робить нещасними всіх членів сім'ї. На такій сім'ї немає благодаті Божої, тому що вони знають принципи Божі, але не застосовують їх у своїй родині, а навпаки зневажають їх.

Мудра жінка - щаслива, і в її будинку мир. Чоловік її знаний при брамах, як сидить він із старшими краю. Приповісті 31:23.

Наступна стаття: Джерело любові - Бог
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Наш Господь завжди дає вихід навіть там, де його, здавалося б, немає

Проект: Є надія

Більше інформації

Відео проекту


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше