Познайомтеся зі своєю дитиною

Чи багато ми знаємо про наших дітей? Чим вони захоплюються, хто їх кращий друг, які книги вони читають, про що переживають, про що мріють, з якими труднощами стикаються щодня, якими талантами володіють, що їм подобається робити разом з нами? Якщо ви можете відповісти хоча б на одне з подібних питань, ще не все втрачене - і можна надолужити прогаяне. Якщо ви знаєте відповіді на більшість питань, це означає, що ви хороший батько. Але ви можете стати ще кращим.

Для того, щоб правильно будувати стосунки зі своєю дитиною, важливо мати як загальні знання про фізіологічні і психологічні особливості розвитку, властиві її віку, так і розуміння характеру і здібностей саме вашої дитини.

Виділяють чотири вікові періоди розвитку маленької людини, в кожному з яких вплив батька грає значну роль.

1) Залежність від батьків (0-4 роки). У цей період формується характер дитини, вона вчиться довіряти. 80 % знань про життя дитина отримує саме в цей період, вивчаючи своїх батьків. Надалі діти лише розвивають отримані навички і застосовують знання. Багато чоловіків думають, що їх роль у вихованні дітей починається лише у підлітковому віці. Але це помилка. У 4-ри роки їх дитина - вже практично сформована особа зі своєю думкою, звичками і характером.

2) Захоплення батьками (5 -10 років). Це дуже благословенний період і можливість для позитивного впливу на дитину. Діти обожнюють своїх батьків, ідеалізують і пишаються своїми батьками. В цей час закладаються поведінкові моделі майбутніх мам і тат.  

3) Розчарування в батьках (11-16 років). Відношення підлітків до батьків різко змінюється. На думку дітей, батьки (або "предки") нічого не розуміють у житті, мало що уміють, надто набридають і тому подібне. Батьки можуть пом'якшити взаємовідносини, якщо вони брали активну участь у житті дітей в перші два періоди їх життя. 

4) Самостійність (17 років і старше). Дітям ще потрібна ваша фінансова підтримка, але приймати рішення вони хочуть самі. І не поважно, згодні ви з ними, чи ні. В цей час вже видно плоди вашого батьківства. Якщо ви не пропустили попередні періоди, то останній буде наповнений радістю і задоволенням.

Завдання кожного батька - створити правильні умови в кожен період життя дитини для того, щоб вона змогла розвивати свої дари і таланти, допомогти їй сформувати цілісний характер, в якому органічно поєднуються позитивні духовні, душевні і тілесні якості. Татусі, ми підбадьорюємо вас розвивати своє "батьківство". Вивчайте літературу, відвідуйте тематичні семінари, отримуйте інформацію про ваших дітей, розмовляючи з дружиною, вчителями, тренерами - людьми, які проводять досить часу з вашими дітьми, щоб побачити їх особові якості. Але ніщо не замінить вам особистого спілкування зі своєю дитиною.

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 2


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений