Критичний погляд ... У чому небезпека

Кожна мама хоче, щоб її діти були кращими в усьому, чим би вони не займались. Якщо дитина робить щось трохи гірше, ніж інші діти, мама зразу ж готова записати її на додаткові курси або організувати індивідуальне навчання, щоб зберегти ілюзію, що її дитина відмінно справляється з усіма своїми заняттями. Але насправді нічого хорошого це не приносить. Через перфекціонізм батьків і їх завищених очікувань дитина відчуває занадто сильний тиск. Багато дітей, виростаючи, не бажають спілкуватися зі своїми старіючим батьками через те, що в дитинстві вони піддавалися надмірній критиці, а їхні дитячі зусилля щось зробити не були оцінені найближчими дорослими людьми.

Що буде відчувати ваша дитина, якщо зустрічаючи її зі школи, ви постійно ставитиме їй питання: "Ну, які оцінки ти сьогодні отримав?" І коли дитина каже, що вона отримала дві п'ятірки і одну четвірку, ви починаєте їй "дошкуляти" за четвірку, забуваючи похвалити за п'ятірки. Чи захоче вона з вами ділитися своїми переживаннями, коли підросте? Адже вона буде навчена на гіркому досвіді, що мамі потрібні лише її зовнішні успіхи, щоб все зовні виглядало добре, а її думки, мрії, бажання маму не цікавлять. Ще один приклад. Мама просить свою чотирирічну доньку заправити ліжко. Дочка слухняно виконує мамине прохання. Мама підходить, бачить, що покривало злегка перекошене. Вона починає поправляти ковдру, усім своїм виглядом показуючи, що дочка погано впоралася з маминим проханням. І навіть, якщо мама скаже доньці "Молодець!", її дії нададуть словами протилежний зміст. Дочка буде вважати, що мама їй каже: "Ти не здатна нічого зробити самостійно..."

Подумайте, чи виходить у вас самих робити все абсолютно бездоганно? Чи вдається вам зберігати позитивне ставлення протягом усього дня? Коли ви прасуєте брюки, чи завжди ідеально відпрасовуєте кожну складочку? Чи завжди у вас виходить приготувати ідеальний обід? Не варто вимагати досконалості і від своєї дитини. Бог наділив її своїми індивідуальними дарами і талантами. Ваша дитина може чудово справлятися з речами, які ви самі не вважаєте цінними. Але так її задумав Господь для Своїх Божествених цілей, про які ви навіть не підозрюєте. 

Приймайте свою дитину такою, яка вона є. Дисциплінуючи її, не критикуйте. Підтримуйте її починання, будьте завжди на її боці, щоб навчити справлятися з труднощами життя. Любіть вашу дитину безумовно. Ви обов'язково пожнете все те добре, що посіяли в неї з дитячих років.

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Наш Господь завжди дає вихід навіть там, де його, здавалося б, немає

Проект: Є надія

Більше інформації

Відео проекту


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше