Поради молодятам, і не тільки ...

 A3_semya1.jpg1. Усё має початок. "І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх. І благословив їх Бог і сказав їм: "Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю" (Буття 1:27-28). "Так то полишає чоловік свого батька й матір і пристає до своєї жінки, і стануть вони одним тілом". (Буття 2:24). Одна плоть - неподільне, єдине ціле. Один розчиняється в іншому. Але для цього потрібно щось, що з'єднає, склеїть, зліпить цю єдність. Це - любов, якою і є Сам Творець. Створені за образом і подобою Його, ми залежимо від Нього, ми потребуємо Його. Нічого не приховав Він від людини.Чоловіка поставив головою сім'ї, який слухняний Богу (Буття 2:16-17), забезпечує і захищає свою сім'ю. Дружину ж дав помічницею чоловікові, яка народжує і вигодовує дітей.

2. Вивчаючи Слово Боже і розмірковуючи над ним, як чоловік, так і жінка, які бажають вступити в шлюб, можуть знайти для себе багато корисних порад для успішної розбудови сім'ї. Написано: "Коли Господь та не будує дому, - дарма працюють його будівничі." ( Пс. 127:1).  Тому молитва і пошук Бога у родині є найбільш важливим. Чоловік має для себе усвідомити, що голова - це не титул, а відповідальність за забезпечення й захист сім'ї. Відповідальність жінки - це фізична та духовна розбудова сім'ї, її атмосфери.

3. Щоб сім'я розвивалася і зміцнювалася, треба шукати у своєму подружжі позитивного, хорошого, доброго, - і в спільних молитвах дякувати Богові за це. Цим ви підбадьорите один одного і залучите Бога у своє життя. У такі молитви потрібно запрошувати підростаючих дітей, щоб вони чули, як батьки дякують Богові один за одного. Це розвиває повагу дітей до батьків. НІКОЛИ і ні з ким не судіть і не обговорюйте свою половинку. Це рішення треба прийняти у перший день шлюбу і зберегти до останнього. Все вирішуйте шляхом спілкування один з одним і в молитві.

4. Мудра жінка похвалить, підбадьорить чоловіка навіть у дрібницях. Це залучатиме чоловіка займатися домашніми потребами і рішенням проблем. Беручи і стверджуючи верховенство чоловіка у родині, дружина піднімає авторитет тата для дітей. Привертаючи увагу чоловіка до проблем, пов'язаних з дітьми, дружина має підтримувати всі рішення чоловіка.

5. Дуже небезпечно, коли в сім'ю приходить байдужість і апатія: "що буде, те й буде". Ми, віруючі, не маємо право на це, оскільки ми прийняли рішення прямувати за Богом, тобто бути слухняними і присвяченими Богу та завіту зі своїм чоловіком! Ніколи не опускайте руки, "боріться" за благополуччя своєї сім'ї. Це є воля Божа.  Він - творец Шлюбу, І Він завжди буде за збереження сім'ї. Довірся Богу та йди за Ним.

6. Кожен раз, проходячи через різні ситуації, подружжя може виявляти один в одному різне ставлення до ситуації, різні погляди на одну й ту ж проблему. І тут треба проявити розуміння і терпіння. Ми індивідуальні, і тому бачимо і розуміємо по-різному. Спірні питання ми можемо вирішити мирним шляхом, застосовуючи істину Слова Божого. Кращим рішенням буде молитва і спільне читання Біблії. Ось чому сім'я, яка будує свої відносини на Слові Божому, ніколи не зруйнується. Глибино багатства, премудрість Христа ... Черпайте з неї.

7. Перша сварка, непорозуміння ... Не заходь в образу, не біжи до інших, не відвертайся. Підійди до своєї половинки. Скажи: мені боляче, я не розумію, допоможи мені. Це вирішить ситуацію і не залишить ран. Таке рішення допоможе взяти правильний напрямок у проходженні всіх штормів у океані життя. Вони бувають у кожній родині, але одна сім'я, долаючи випробування, міцнішає, а інша руйнується. Вибери правильний напрямок - все вирішити мирним шляхом. Прийміть рішення - все долати удвох, не втручаючи інших у ваші сімейні справи. Вам буде легше пробачити один одного, якщо про це знаєте тільки ви. Пам'ятайте, ваші батьки або самі кращі друзі не вирішать ситуацію, а ось рани можуть додати.

8. Вчіться визнавати свої помилки. Не доводьте свою правоту. Якщо ви стоїте в істині Слова Божого, то воно не заперечується, а якщо ні, то краще покаятися. Легко йдіть на поступки, не створюйте конфронтації. Це поліпшить Ваш характер, а, отже, і обстановку в домі. В емоціях завжди існує ризик сказати або зробити щось не на користь. Коли емоції вщухнуть - приступайте до прийняття рішень.

9. Приймайте разом рішення, які допоможуть вашій родині розвиватися (наприклад, рішення мати час для спілкування). Вчіться слухати і чути іншого, виділяти час для спільних молитов. Прийміть рішення говорити один одному правду. Залиште все , що було до появи вашої родини, не повертайтеся туди, адже там вже нічого не можна змінити, а нашкодити молодій сім'ї це може. Уміння зберегти в таємниці все, що відбувається у вашій родині, допоможе довіряти один одному і знаходити правильні рішення. Цим ви створите в родині атмосферу безпеки і довіри, що дуже зміцнить вашу єдність.

10. У родині бувають прикрі дрібниці. Пам'ятайте, вони дуже впливають на атмосферу сім'ї. Можна навести кілька прикладів. Неприбрана квартира, недбалий одяг, незготовлена вечеря не створять гарної атмосфери. Жінка, яка бажає мати сім'ю, повинна чітко усвідомити для себе, що цей тягар лягає на неї. Так само, як і чоловік повинен розуміти, що всякі побутові поломки і негаразди - це його тягар. Кожна сім'я вирішить ці завдання по-своєму. Домогосподарка створить затишок сама. Зайнята ділова жінка запросить домробітницю. Так само як і чоловік, що вміє все робити сам, вирішить проблеми самостійно. А зайнятий на роботі запросить фахівця для вирішення проблем. Але це ні в якому разі не повинно призводити до взаємних докорів і сперечанням. Кожне завдання має рішення, кожна проблема, має вихід і треба ними скористатися.

11. Наші думки і наші рішення будуть направляти нашу сім'ю. До цього треба поставитися дуже серйозно. Позитивні думки і правильні рішення направлять сім'ю на шлях розвитку і творення. Це можливо в сім'ї, де чоловік і дружина мають спілкування один з одним, де розвинені хороші взаємини. Там, де все тече само собою, незабаром почнеться розлад і нерозуміння один одного. Подружжя повинні разом будувати плани, мріяти і обов'язково приймати рішення. Якщо щось піде не за планом, завжди можна нагадати: "адже ми ж прийняли рішення!" - і повернутися назад, щоб все виправити.
 

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 2


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Наш Господь завжди дає вихід навіть там, де його, здавалося б, немає

Проект: Є надія

Більше інформації

Відео проекту


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше