Уміння зрозуміти співрозмовника

Чому спілкування між чоловіками і дружинами є проблемою? Вся справа в тому, що ми посилаємо один одному повідомлення в зашифрованому вигляді, і навіть не здогадуємося про це. «Ви чуєте не те, що я говорю, а те, що, як вам здається, я сказала. Однак це зовсім не те, що я мала на увазі ...»

Давайте подивимося, як це відбувається в родині, коли одна пара на початку дня збирається вийти з дому.

Вона каже: «Мені нема чого одягти». (Вона має на увазі, що у неї немає нічого нового.)

Він каже: «Мені нема чого одягти». (Він має на увазі, що у нього немає нічого чистого.)

Тут немає загрози конфлікту, але цей приклад ілюструє, що ми бачимо все в залежності від власних потреб і сприйняття.

Інший приклад.

Дружина прийшла з роботи з сумками, сіла в передпокої і говорить: «Як я втомилася!», маючи на увазі, що чоловік її пожаліє.

Чоловік виходить з кухні зі словами: «Я теж не гуляв, я прийшов з роботи».

Він сприймає інформацію по-іншому, він чує: «Ти поганий чоловік» - і починає себе захищати: «Я теж працюю»!

Дружина мовчки йде готувати вечерю. Чоловік бачить, що вона мовчить, і, надувшись, йде в кімнату. У всіх зіпсувався настрій: дружина страждаэ, що чоловык ъъ не зрозумыв. Він її не пожалів, не обійняв, не поспівчував …він просто зрозумів все не так...

Дуже часто ми концентруємо свою увагу на власних потребах і не помічаємо, чим стурбована інша людина. Дружині потрібна любов, і вона зовсім не намагається проявити неповагу до чоловіка. Чоловік потребує поваги дружини і навіть не думав проявити до неї нелюбов.

Проблема полягає в тому, що подружжя не вміє розшифрувати повідомлення, які посилають один одному.

У однієї пари наближалася десята річниця з дня весілля, і дружина стала замислюватися над тим, чи пам'ятає її чоловік про цю знаменну подію. За минулі десять років було багато випадків, коли чоловік забував про цю дату. Незалежно від її натяків він не згадував, і ні великі, ні малі підказки не могли допомогти в цій справі. Однак про десяту річницю спільного життя він згадав без усяких натяків! Зайшов в магазин листівок і став розглядати нескінченні ряди з барвистими привітаннями. Раптом його увагу привернула яскрава листівка. Він прочитав слова - вони йому дуже сподобалися! Чоловік подумав: «Ця листівка зроблена спеціально для неї, без сумнівів!», Схопив листівку з полиці, заплатив і заквапився додому, смакуючи чудовий вечір. Нарешті він не забув про цю дату, і це свято буде для них особливим...

Вдома чоловік пройшов в іншу кімнату, підписав листівку і швидко написав ім'я дружини на конверті, навіть домалював пару крихітних сердечок на її імені в якості зворушливого доповнення. Потім вийшов і вручив дружині листівку. Його улюблена посміхалася і відчувала себе такою щасливою: нарешті-то згадав! Вона розкрила конверт і стала читати ... Раптом  вираз її обличчя різко змінилося: очі, що випромінювали любов, стали холодними, радісний настрій змінилося на сумний й похмурий.

- Що не так? - запитує чоловік. (Він чуйний хлопець і миттєво вловлює такі зміни.)

- Нічого.

- І все-таки що сталося?

- Нічого не сталося!

- Я ж бачу! Що все це означає?

- Ну, нічого особливого, просто ... ця листівка з днем народження!

Можна здогадатися, як розгорталась розмова далі.

- Та невже? - каже чоловік, вихоплюючи листівку з її рук. - Як це так? Неймовірно!

- Ні, це ти неймовірний! Чоловік бачить в очах дружини справжнісінький гнів. Він не планував всього цього, це вийшло не спеціально! Адже він згадав про десяту річницю! Купив подарунок, а разом з ним і листівку ...

- Але, дорога, я помилився, я зробив це ненавмисно! Вибач мені!

- Пробачити? Ненароком? Так, це була випадкова помилка, тому що тобі все одно! І знаєш що? Якщо ти повезеш машину на техогляд і вони ненавмисно її подряпають, зовсім трішки, ти помітиш, адже так? Чому? Тому що ти до неї не байдужий!

Чоловік вухам своїм не вірить. Від почуття провини він починає переходити до почуття обурення. Замість очікуваного свята назріває конфлікт, який наростає з жахливою швидкістю.

- Ей, послухай, я зробив це ненавмисно! Розумієш? Не приймай все так близько до серця. Подумаєш!

- Ти купуєш мені листівку з днем народження, вручаєш її мені на десятиліття спільного життя і хочеш, щоб я не засмучувалася? Краще б ти мені взагалі нічого не купував!

Чоловік намагався виправдатися, але тепер його серце шалено калатало. Він намагався проявити любов, а дружина у відповідь сипле грубими і образливими словами.

- Ну, знаєш! Я навіть радий, що купив тобі листівку з днем народження! - І з такою блискучою кінцівкою він виходить з кімнати, голосно грюкнувши дверима.

З часу вручення листівки пройшло приблизно дві хвилини. Ці люди, які щиро люблять один одного, прийшли додому в передчутті прекрасного, романтичного вечора вдвох. Але замість цього все закінчилося тим, що вони розбіглися по різних кутах будинку, і тепер, вдивляючись у темряву ночі, дивуються: «Як таке могло статися? Це просто безумство якесь!»

Сердитий обмін образливими словами відбувається тоді, коли чоловік здається дружині неуважним, таким, що не виявляє любові до дружини, і коли дружина реагує на це критикою і несамовитими скаргами, які підтверджують відсутність її шанобливого ставлення до чоловіка.

Ви починаєте розуміти, чому спілкування між чоловіками і жінками так проблематично? Коли дружина побачила, що її чоловік купив їй листівку з днем народження, її настрій миттєво змінився. Він багато разів забував річницю їхнього весілля, і ось її терпінню прийшов кінець! Цілком очевидно, що чоловік не любить її в достатній мірі, інакше він прочитав би те, що там написано!

Отже, вона посилає йому сердите повідомлення і, звичайно, воно зашифровано. Чи зуміє він розшифрувати її лист правильно? Звичайно, ні. Адже він носить блакитні окуляри. У них він бачить тільки невдоволення, роздратування і неповагу. Спочатку він відчуває себе винуватим, а потім починає сердитися. Зрештою, він зробив це не навмисне ... адже може ж вона його пробачити!

Але дружина мружиться крізь свої рожеві окуляри і не збирається взяти до уваги всі ці «несподівані» помилки. Вона розвиває конфлікт далі, починаючи принижувати його характер. Він більше думає про свою машину, ніж про неї!

Ну, з нього вистачить! Він радий, що купив листівку з днем народження! Так їй і треба! Він не збирається більше розмовляти на цю тему. І виходить з кімнати. Таким чином, вони проводять свою десяту річницю з дня весілля, роздумуючи над тим, як маленька річ на зразок листівки може змусити божеволіти двох дорослих людей. Насправді проблема була зовсім не в листівці. Реальною проблемою було те, що дружина відчула себе нелюбою і відреагувала на цю біль єдиним способом, який знала, - висловивши чоловікові прямо в обличчя все, що вона про нього думає. Так роблять не всі дружини, але в подібні моменти велика частина їх схильна вчинити таким чином. Зі своїми рожевими окулярами і рожевим слуховим апаратом у відповідних місцях та дружина хотіла побачити його щире каяття, вона хотіла, щоб він не оборонявся, а просив у неї вибачення. І тоді вони змогли б відправитися на вечерю. Але його блакитні окуляри і блакитний слуховий апарат не дали статися нічому подібному. Його реальною проблемою був той факт, хоча він навряд чи його усвідомлював, що він відчував у її ставленні до себе неповагу. З нього вистачить, він їй покаже. В результаті ситуація закінчилася тим, що дві людини з добрими намірами потрапили в гріховне коло, не розуміючи, як його зупинити або зовсім вийти з нього.

Що я маю на увазі, кажучи про людей «з добрими намірами»? Під цією фразою я маю на увазі, що такі люди дуже люблять один одного. Вони не хочуть заподіяти ніякої шкоди, вони не мислять ніякого зла один проти одного. Їм боляче, вони сердяться, але як і раніше відчувають один до одного глибокі почуття. Ось чому вони провели свою річницю в окремих кімнатах, нещасні, які не вміють зрозуміти, як могла статися така дурість. Але вся біда в тому, що кожен з них у всій цій неприємності звинувачує іншого!

Приклад взятий з книги «Любов і повага» Емерсона Еггеріха.

Основна стаття: КУТ ЗОРУ
Наступна стаття: Шлях разом з Богом
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 1


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений