Критика руйнівна

Якщо ваше завдання зруйнувати відносини - вправляйтеся у критиці!

Чи вміємо ми правильно спілкуватися? Без пред'явлення претензій, без криків та критики? Чи уміємо вислухати до кінця і зрозуміти? Коли нам щось потрібно, і ми просимо когось про послугу, ми дійсно просимо або ж вимагаємо? Погодьтеся: часто ми навіть не помічаємо, як змінюється тон у розмові – від прохального до командного!

У родинних стосунках спостерігати це найлегше. Дружина «пиляє» мужа і при цьому говорить: «Я ж люблячи!» Так, хочеться, щоб муж був відповідальним, дисциплінованим, господарським… Але від такого «виховання» він чомусь стає дратівливим і грубим!

З чоловіками потрібно поводитися, як учить притча про Вітер і Сонце...

Сонце і Вітер посперечалися, хто сильніший, і Вітер сказав: «Я доведу, що найсильніший я! Бачиш старого в плащі? Я зможу змусити його зняти плащ швидше, ніж ти». Сонце сховалося за хмару, а Вітер почав дути все сильніше й сильніше. Але чим сильніше були його пориви, тим міцніше закутувався старий у плащ. Сонце діяло по-іншому: воно виглянуло з-за хмари і ласкаво посміхнулося подорожньому. Подорожній зігрівся під жаркими променями і зняв плащ. І Сонце сказало Вітру, що ласка і дружелюбність завжди сильніше люті та сили. Отже, дружелюбністю і добротою можна домогтися кращих результатів, чим критикуючи людину і застосовуючи силу і тиск.

Як ви пам'ятаєте, Бог створив першу жінку з ребра Адама. Вона - від нього, вона - його опора й підтримка. Так було задумано Богом, і нікуди від цього не дітися. Але чомусь багато дружин поводяться так, немов їх завдання - командувати армією! А ті, хто скромніше, командують чоловіком.

Особливо це видно в молодих сім'ях. Чоловік намагається щось зробити по дому, наприклад, виконати прохання дружини і повісити на стіну картину, яку їм подарували на весілля. А дружина стоїть поруч і «керує». Її роль - надихнути, підбадьорити чоловіка, якщо у нього щось не виходить. Але побачивши, що чоловік, можливо, вперше в житті вбиває цвях, вона не витримує і каже: «Давай я сама! Бо у тебе руки не звідти ростуть! » І присоромлений чоловік віддає молоток і впродовж життя до нього не торкається. А дружина через роки скаржиться: «Все сама роблю по дому! А мій благовірний навіть цвях вбити не може!» Але якщо б з самого початку вона проявила би терпіння, чоловік би навчився! Варто було тільки підтримати-надихнути його добрими словами і словом ами віри.

Щире захоплення - прекрасний стимул як для чоловіків, так і для жінок теж. Якщо чоловік хвалить дружину за смачно приготований обід, у неї з'являється бажання зробити це ще краще. Коли жінка каже чоловікові, що він турботливий чоловік і батько, що їй подобається, як він намагається викроїти час, щоб погуляти з дітьми, коли вона хвалить чоловіка за виконану роботу в будинку, це надихає чоловіка досягати ще більшого. Він бачить себе здатним впоратися з новими обов'язками та вдосконалювати свої вміння.

Коли ж чоловіки чують критику на свою адресу, вони негайно сприймають її як презирство, неповагу до себе. Критика змушує захищатися, проте захоплення дає сили й стимулює. Чоловікові необхідно, щоб дружина була цінителем його зусиль і талантів (навіть якщо їх, в загалі, і немає - зауважте хоч найменший і проявіть щире захоплення ним!). Чоловік отримує впевненість від підтримки і може досягти більшого, коли улюблена жінка його надихає. І навпаки, коли чоловіки регулярно чують докори, невдоволення і критику на свою адресу, їм хочеться втекти з дому світ за очі, аби не відчувати себе приниженим - а саме так сприймаються спроби дружини виправити його недоліки. В Притчах 21:19 написано: «Ліпше сидіти в пустинній країні, ніж із сварливою та сердитою жінкою».

Отже, якщо ваша задача зруйнувати відносини - вправляйтеся в критиці!

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 1


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Наш Господь завжди дає вихід навіть там, де його, здавалося б, немає

Проект: Є надія

Більше інформації

Відео проекту


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше