Любов, повага і успішний шлюб

"Отже, нехай кожен зокрема із вас любить так свою дружину, як самого себе, а дружина нехай поважає ("боїться") свого чоловіка" (Ефесянам 5:33)

На думку апостола Павла, дружини потребують любові, а чоловіки – пошани. Чи це так? Давайте поміркуємо над цим твердженням.

Згідно із Словом Божим, чоловікові слід любити свою дружину, навіть якщо вона не завжди заслуговує на любов (дружини деколи дратують: коли сварливі, коли дають волю своїм капризам…). А дружин Біблія вчить поважати мужа, навіть якщо він не покоряється вимогі любити свою дружину, навіть якщо поводиться так, що пошана до нього кудись зникає. У такі періоди важко любити, важко поважати. Не знаючи Божих принципів побудови сім'ї, люди дивуються, чому з роками жити разом все важче. А ніде не написано, що будувати сім'ю легко! Це дійсно вимагає зусиль.

Кажучи про любов, Павло вживає грецьке слово agape, яке означає "любов без будь-яких умов". Друга частина вірша дозволяє з упевненістю передбачити, що чоловік повинен бачити по відношенню до себе безумовну пошану. Адже не написано: «Чоловіки, любіть своїх дружин безумовно, а ви, дружини, поважайте чоловіків лише в тому випадку, якщо вони це заробили і заслужили на вашу пошану». Виходить, що пошана для чоловіка так само важлива, як любов для дружини.

У 1-му посланні Петра (3:1–2) сказано про те, щоб чоловіки "житієм дружин своїх без слова здобуті були, коли побачать ваше чисте, богобоязливе житіє". У даному уривку теж говориться про безумовну пошану. Петро не закликає дружин відчувати пошану – апостол закликає проявляти її на словах і на ділі – і не важливо, заслужив на це чоловік чи ні. Жодних додаткових умов!

««Як?! Йти проти власної волі?» – вигукне хтось з вас. Так! Саме так! Тому що головний принцип успішного шлюбу – бути слухняними Слову Божому, і це стосується і чоловіка, і дружини. Допоможе вам в цьому лише віра і рішення зробити так, як говорить Бог, тому що воля Його на благо!

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений