Кого ти бачиш у собі?

Ніхто не зможе завдати вам поразку на життєвому полі битви, якщо ви перший не розіб’єте себе самі (Джон Мэйсон)

A9_ktoya.jpgЗ чого складається думка оточуючих про кожного з нас? Тут задіяно багато факторів, але найголовніший, на думку більшості психологів, - що ми самі думаємо про себе.

Є така повчальна історія. Одного разу батько взяв маленького сина на прогулянку в гори. Йдучи по кам'янистій стежці, хлопчик оступився, впав і боляче вдарився.

– Ой! – вигукнула дитина.

– Ой! – пролунало десь далеко.

– Хто ти? – здивовано вигукнув малюк.

– Хто ти? – почув у відповідь.

– Не хочеш говорити? Боягуз!

– …боягуз! – долинуло з гір.

– Тато, скажи йому …  скажи… – І засмучений хлопчик гірко заплакав.

Батько посміхнувся, погладив сина по голові і закричав:

– Я люблю тебе!

– Я люблю тебе! – відповіли гори.

– Ти переможець!

– Ти переможець!

Малюк перестав плакати і здивовано запитав тата, що це.

- Це відлуння. Але у нього є й інше ім'я - життя. Тому що воно повертає тобі все, що ти говориш. Як чиниш ти, так воно чинить з тобою. Воно завжди лише віддзеркалення наших слів і вчинків ...

Френк Крейн (1856–1917), американський художник, відомий своїми афоризмами, писав: "Наші найкращі друзі і найзапекліші вороги - це наші думки про самих себе". Ця фраза перегукується з біблійною мудрістю, яка говорить: "Які думки в душі людини, така й вона" (Прип. 23: 7).

Виявляється, можна навчитися відганяти непотрібні думки, направляючи їх, як стрімкий гірський потік, в потрібне вам русло. І найпростіше почати з виховання любові до себе. Станьте перед дзеркалом, посміхніться і скажіть: "Я собі подобаюся!" Повторіть це кілька разів (чим більше, тим краще) - голосно і переконливо. Роблячи таку нехитру вправу по багато разів на день протягом хоча б двох тижнів, ви станете впевненішим, побачите себе ніби вперше і відзначите, що ви досить мила і приємна людина. А коли в цьому будете твердо переконані, то і решта, як то кажуть, підтягнуться!

Ви тільки уявіть: справжнього себе не знає жоден з нас! Для когось людина, котру він бачить в самому собі, - це відображення негативної думки батьків ("Вирощували - вирощували, душу в нього вкладали, а він як був телепнем, так і залишився!"). Хтось склав думку про власну персону зі слів чоловіка, який вічно бурчить на вас і дорікає за будь-якого приводу (але ця людина як сама собі, так і взагалі нікому не радіє, а тут ще й ви під ногами плутаєтеся). А кому "пощастило" з начальником: раз у раз принижує, ганьбить за недбальство перед усіма співробітниками - як вже тут будеш поважати себе!

"Так як же зрозуміти, який я насправді? - запитаєте ви. - Чи є мірка, еталон, за яким я можу оцінювати, хто я і який?" Є! Це Слово Боже про вас!

Давайте відкриємо Біблію, вічну книгу, написану під керівництвом Святого Духа, яку називають боговдухновенною, і прочитаємо уривок з Псалма Давида: "Коли бачу Твої небеса - діло пальців Твоїх, місяць й зорі, що Ти встановив, то що є людина, що Ти пам'ятаєш про неї, і син людський, про якого Ти згадуєш? А однак учинив Ти його мало меншим від Бога, і славою й величчю Ти коронуєш його! Учинив Ти його володарем творива рук Своїх, все під ноги йому вмістив: худобу дрібну та биків їх усіх, а також степових звірів диких, птаство небесне та риби морські, і все, що морськими дорогами ходить. Господи, Боже наш! Яке то величне на цілій землі Твоє Ймення!"(Псалом 8: 4-10). Навіть зовні і внутрішньо ми прекрасні в Божих очах (див. Буття 1: 26-30): "І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив; як чолова та жінку сотворив їх", після чого сказав: "Вельми добре!" (вірш 31).

Бог підносить людину над всім Своїм творінням, довіряє йому керувати природними багатствами і не сумнівається в тому, що ми впораємося з таким відповідальним дорученням! Так хіба можна нам принижувати себе у власних очах?

Отже, якщо ви бачите в собі когось несміливого, недостойного або некрасивого, приміряйте образ, описаний в Біблії. Якщо ще відчуваєте комплекси через зовнішність, через бідність, через складні або сумні сімейні обставини, у важкі хвилини прислухайтеся до того, що Бог говорить про вас: "Ти - вельми гарний, ти - Мій образ і подоба. Я люблю тебе. Ти цінний в Моїх очах ... " І повірте, що ви саме такий! Повірили? А тепер дійте як людина, якою пишається і захоплюється Великий і Всемогутній Бог!

(Автор: Світлана Мергасова)

Основна стаття: КУТ ЗОРУ
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 1


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений