Два життя - два шляхи

У Біблії описані життя двох жінок - Лії та Рахілі, які були були рідними сестрами. Обидві вони були одружені з біблійним патріархом на ім'я Яків. Яків кохав Рахіль більше, ніж Лію. Але Рахіль заздрила сестрі своїй, що та народжувала чоловікові дітей, а вона - ні. Біблія розповідає, що був у житті Рахілі момент, коли вона віддає ніч, яку могла провести з чоловіком, сестрі Лії в обмін на мандрагорові яблука, які та мала (Бут.30: 14-16). Пізніше, коли Яків з родиною залишає тестя, Рахіль викрала ідолів свого батька (Бут. 31: 19).

Інша ж сестра, Лія, хоч і була менш улюбленою, а може, й взагалі нелюбимою, обрала іншу тактику. Вона хотіла, щоб Яків її любив. В Біблії не сказано, що Лія заздрила Рахілі в тому, що чоловік її більше любить. Лія була позитивно налаштована і коли народжувала дітей Якову, то говорила слова віри: «Тепер буде любити мене чоловік мій», «тепер прилипне до мене чоловік мій» (Бут. 29:32, 34).

Чим повчальний цей приклад? Він допоможе багатьом налагодити відносини: невістки зі свекрухою; дружини і жінки, яку завів чоловік на стороні ... Можливо, ви ведете себе, як Рахіль? Або заздрите своїй свекрусі? Запитайте, у чому їй заздрити? Може, чоловік прислухається більше до думки своєї мами, ніж до вашої, або постійно хвалить їжу, приготовлену мамою? А може, ви самі свекруха і заздрите невістці?

Рахіль викрала ідолів, які були в її батька, - не могла розлучитися з тим, до чого звикла. А які ідоли (гріхи, погані звички) ви взяли від свого батька або матері? Може, звичку кричати, критикувати чоловіка? Що ви носите з собою? Ненависть, заздрість, непрощення? Ідоли зруйнували життя Рахілі. Вони можуть зруйнувати і ваше життя!

Ще приклад: Рахіль віддала Якова за мандрагорові яблучка. У ті часи вірили, що ці яблука можуть допомогти жінці завагітніти на народити дитину. Може, чоловік вам вже став настільки ненависний або набридає, що у вас в голові зріє рішення його вигнати (нехай йде до мами або до коханки!), поміняти на щось інше. А уста готові це озвучити ... Але не поспішайте вимовити слова прокляття! Згадайте про Лію: їй напевно теж було важко, але вона продовжувала любити і вірити. Вона проявила мудрість й терпіння, і не дорікала Якова в тому, що він більше любить Рахіль. Рахіль в результаті загинула, а Лія залишилася жити з Яковом.

Мудра жінка впорядковує свій дім, а немудра руйнує своїми руками. Оберіть життя, щоб вам і вашим близьким було затишно і тепло у вашому домі!

Основна стаття: КУТ ЗОРУ
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений