Синкретизм та ідолопоклонство

Синкретизм - це засвоєння аспектів однієї релігії іншою та їх перемішування

A7_sinkretizm.jpgБіблія вчить, що існує тільки один Бог і тільки одна справжня віра. Але світ переповнений багатьма релігіозними системами.

Коли ізраїльтяни завоювали Ханаан, Господь попереджав їх, щоб вони знищили всіх ідолів, всі паганські висоти та капища. Поклоніння чужим богам розцінювалося як духовний перелюб. Незважаючи на те, що ці речі були суворо заборонені законом Божим, ізраїльтяни, живучи серед хананеїв, завжди відчували спокусу поклонятися їх богам і святиням. Ізраїльський народ захотів навіть зробити собі зображення Самого Яхве.

Синкретизм був широко поширений у Римській імперії у перші століття нашої ери. Вчителі християнства вели неухильну боротьбу за збереження чистоти віри. Ця боротьба закінчилася перемогою християнського вчення. Були вироблені класичні формули символу віри, що стосуються Трійці та Боговтілення. У міру поширення християнства серед інших народів, подібні ситуації виникали постійно – біблійне вчення змішувалося з паганськими традиціями.

Писання суворо засуджує зло ідолопоклонства. Шанувальники ідолів потрапляють у рабство марних упереджень. Апостол Павло каже, що через ідолів діють демони, перетворюючи їх на реальну духовну загрозу.

«...те, що в жертву приносять, «демонам, а не Богові в жертву приносять». Я ж не хочу, щоб ви спільниками для демонів стали. Бо не можете пити чаші Господньої та чаші демонської; не можете бути спільниками Господнього столу й столу демонського. Чи ми дратуватимем Господа?» (1-е Кор 10:10-22).

Спілкування з ідолами не проходить для людей без шкоди. Хоча сучасна культура й прихильно ставиться до релігійного синкретизму, а також до різних форм чаклунства та окультизму, за допомогою яких люди сподіваються заповнити свій духовний вакуум, біблійні застереження проти ідолопоклонства (у будь-якому його вигляді) мають бути міцно закріплені в серцях віруючих

Наступна стаття: Що таке пекло?
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений