Чому виникає гнів?

Необхідно зрозуміти, що гнів - це відповідь на невисловлений біль.Як горючий газ, який легко спалахує від іскри вогню, гнів виникає там, де є одне з чотирьох джерел: несправедливість, образа, страх, сильне розчарування. Для того, щоб отримати зцілення від гніву, нам необхідно розібратися, які причини його викликали, які особисті права були ущемлені, які чекання не виправдалися.

Несправедливість. Коли ви відчуваєте, що здійснена (згідно ваших принципів) несправедливість по відношенню до вас або іншої людини (особливо, якщо ви її дуже любите), у вас може спалахнути гнів. Якщо ви зберігаєте в пам'яті цю образу, ваш гнів, що не вилився, оселяється у вашому серці.

"І встав Йонатан від столу , розпалений гнівом, і не їв хліба і другого дня новомісяччя, бо був засмучений за Давида, бо його образив його батько." (1 Книга Самуїлова 20:34)

Образа. Кожна людина має дану Богом внутрішню потребу в безумовній любові. Коли ви зустрічаєте відкинення або вам заподіюють будь-якого роду біль, гнів може стати захисною стіною, яка зберігає вас від людей і від болю.

"А Ізраїль любив Йосипа над усіх синів своїх, бо він був у нього сином старости. І він справив йому квітчасте вбрання. І бачили його браття, що їх батько полюбив його над усіх братів його, - і зненавиділи його, і не могли говорити з ним спокійно." (Книга Буття 37:3-4)

Страх. Ми створені Богом із внутрішньою потребою у безпеці. Ви можете відчувати гнів, коли відчуваєте тривогу або коли змінюються обставини вашого життя. Серце, наповнене страхом, - ознака недостатньої довіри Богові. Людина не довіряє тому, що Божий задум для її життя - найкращий, найдосконаліший. У Біблії говориться про те, що Саул розгнівався на Давида (і став переслідувати його) за його успіх на полі бою. Він стривожився із-за популярності Давида і став боятися, що втратить своє царське звання. (1 Книга Царів, 18 глава).

Сильне розчарування приходить у результаті якої-небудь життєвої невдачі, неможливості досягнення поставленої мети. Кожна людина має дану Богом потребу відчувати власну значимість. Коли ваші зусилля не призводять до бажаних результатів, під загрозою опиняється ваша самооцінка. Ваші чекання не виправдалися, - і ви відчуваєте сильне розчарування. Пригніченість, що виникає із-за нездійснених очікувань, - це саме серйозне джерело гніву. Прикладом цього може служити біблейська розповідь про Каїна і Авеля. Каїн настільки засмутився через те, що Бог не прийняв його жертву, а жертву Авеля прийняв, що його охопив сильний гнів, який і призвів до вбивства Авеля.

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений