Нав'язливі спогади і думки

Чи знайомі вам подібні ситуації: виходячи з квартири і закривши двері ключем, ви по кілька разів смикаєте за ручку дверей, бажаючи упевнитися, чи закрита вона. Або, вже вийшовши з дому, боретеся зі спокусою повернутися і перевірити, чи не забули ви вимкнути газ (світло, воду). А можливо, ваші думки наповнені турботою про те, де зараз ваші діти, чи все з ними нормально. Уява малює витончені картини, і ви в поспіхом набираєте їх номер, щоб перевірити, чи візьмуть вони трубку. Нав'язливими можуть бути також і непристойні думки - вони лізуть у голову в самих невідповідних ситуаціях.

Нерідко люди живуть, постійно думаючи, що вони погані, що ніхто їх не любить, що про них не піклуються (або не вважали за потрібне це робити в їхньому дитинстві) як потрібно. Це призводить до образ, гіркоти, емоційного болю, що не припиняється.

Яка ж причина нав'язливих думок і спогадів?

Як правило, це сильна одноразово пережита душевна травма (смерть близької людини, розлука, серйозна хвороба дитини, участь у військових діях, аварія) або тривала психотравмуюча ситуація (дратівливе керівництво на роботі, погані матеріально-побутові умови життя, постійні конфлікти з родичами та ін.). Також нав'язливі думки можуть бути результатом внутрішнього конфлікту в душі людини. Тобто людина, яка вважає своїм обов'язком робити щось, буде продовжувати це робити, незважаючи на очевидні перешкоди (біль або втрата). Недосипання, алкоголізм, постійні фізичні хвороби - все це може бути причинами нав'язливих спогадів.

Коли приходить чергова нав'язлива думка, людина намагається захиститися від неї, виконуючи якісь дії (особливі ритуали), які "допомагають вирішити" проблему. Наприклад, нав'язливою думкою може бути страх підхопити інфекцію. І людина ретельно, багато разів на день миє руки, приймає душ, чистить все навколо. їй здається, що таким чином вона "рятує" себе. Деякі намагаються піти від негативних спогадів, вживаючи алкогольні напої. У деяких випадках виникають неконтрольовані спалахи агресії.

Людина в таких ситуаціях загалом усвідомлює, що робити цього не потрібно, але не може зупинитися. Як правило, вона намагається контролювати свій стан, приховує його від інших. Все це може призводити до безсоння, депресії, дратівливості, болів в серці, аритмії, зміни характеру та ін. 

Як позбутися нав'язливих думок і спогадів?

Життя влаштоване таким чином, що на кожному кроці нас можуть чекати травмуючі ситуації. І нам треба вчитися справлятися з ними правильним чином. Нав'язливі думки втратять свою силу після того, як ми розберемося в причинах постійного виникнення одних і тих же негативних емоційних реакцій і перестанемо їх боятися. Прийміть рішення відмовитися вірити негативним думкам про вашу ситуації. Щоб не відбувалося з вами, люблячий Господь вас ніколи не залишить, Він допомагає, зцілює, охороняє, дає силу все переносити.

Якщо думки, які вас мучать, суперечать Слову Божому, навчитеся їх зупиняти відразу ж, не давайте їм розвиватися, розростатися. Пам'ятайте, що диявол дуже майстерно може їх використовувати для того, щоб перешкодити вам виконувати волю Божу, рухатися у вашому призначення в Бозі. Протистойте дияволу, довіряючи Господу.

"Навіть коли б ходив я долиною темряви, -я не боюся лиха, бо ти зо мною. Жезло твоє й палиця твоя -вони дають мені підтримку." (Псалом 23:4)

"Бо зброя нашої боротьби не тілесна, а сильна в Бозі на зруйнування твердинь; ми руйнуємо задуми і всяку гордість, що повстає проти пізнання Бога, і беремо в полон усякий розум на послух Христові" (2 Кор. 10:4-5).

Вчіться думати позитивно, читайте Слово Боже і інші надихаючі книги, щоб знайти для себе аргументи, які допомагатимуть вам змінити ваше мислення.   

Шукайте близьких відносин з Богом, з Духом Святим. Його любов до вас безмірна. Він сильний вас врятувати з будь-якої ситуації, яка здається вам безвихідною.

"Не бійся, бо я з тобою! Не тривожся, бо я - Бог твій! Я додам тобі сили, я тобі допоможу, підтримаю тебе переможною правицею моєю." (Исайї 41:10)

Якщо вам необхідна молитва або консультація по Слову Божому, ми раді спілкуватися з вами і молитися за вас. Наші телефони розміщені на сайті.  А тут ви можете написати своє молитовне прохання.

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 2


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений