Як проявляеться депресія?

Якщо ми виявимо ознаки, які супроводжують цей психічний розлад, нам буде легше зрозуміти що його викликало і яка боротьба на нас очікує.

Ознаки ситуаційної депресії: невпевненість у собі, занепокоєність, страхи, смуток, печаль, песимізм і почуття безнадійності, відчаю; коли людина не бачить виходу і не знає, що і як можна змінити. У подібному стані був Неємія, коли він дізнався що його рідне місто Єрусалим знаходиться у стані занепаду: "Та сказав мені цар: чому обличчя твоє сумне, чи ти не хворий? Це не інше що, як тільки сум серця?" (Неємії 2:2). Іноді може спостерігатися агресивність і гнів, пов'язані з обставинами, що викликали депресію.

причини депресіїОзнаками прихованої депресії є самовпевненість, задавлена злість, засудження оточуючих, відчуття жертви, упертість, безладне мислення. Таким чином проявляється внутрішній протест проти когось або чогось. При цьому спостерігається підвищена активність, людина не хоче упокорюватися, навантажує себе роботою, часто вбачає вихід у насильстві (боєвики, бійки), азартні ігри, сексуальні надмірності, збочення.

"І почули вони голос Господа Бога, що по раю ходив, як повіяв денний холодок. І сховався Адам і його жінка від Господа Бога серед дерев раю. І закликав Господь Бог до Адама, і до нього сказав: Де ти? А той відповів: Почув я Твій голос у раю і злякався, бо нагий я, і сховався." (Буття 3:8-10).

Невротична (незначна) депресія проявляється як хронічна втома. На її тлі послаблюється цікавість до життя, людина прагне тікати від реальної дійсності, страждає від забудькуватості, порушень сну, втрати апетиту. У багатьох випадках така людина нездатна приймати рішення, не має бажання щось робити. Часто має місце занижена самооцінка, самокритицизм, постійне почуття провини і сорому...

"Не ховай від мене обличчя Свого, в день недолі моєї схили Своє ухо до мене, в день благання озвися небавом до мене! Бо минають, як дим, мої дні, а кості мої немов висохли в огнищі... Як трава та побите та висохло серце моє, так що я забував їсти хліб свій... Від зойку стогнання мого прилипли до тіла мого мої кості... Уподобився я пеликанові пустині, я став, як той пугач руїн! Я безсонний, і став, немов пташка самотня на дасі... Увесь день ображають мене вороги мої, ті, хто з мене кепкує, заприсяглись проти мене! І попіл я їм, немов хліб, а напої свої із плачем перемішую, через гнів Твій та лютість Твою, бо підняв був мене Ти та й кинув мене" (Псалом 101:3-11)

Гостра депресія може проявлятися у непередбачуваних реакціях, сильній злості, несприйнятливості, відсутності цікавості і задоволенням від життя, нездатності до міркування (мислення), можливий розвиток маніакально-депресивних станів. Часто спостерігається загальмованість у мисленні і діях (рухах), нестабільність у емоціях.

"Вислухай, Господи, молитву мою, і почуй благання моє, не будь мовчазний до моєї сльози, бо приходько я в Тебе, мандрівник, як батьки мої всі! Відверни гнів від мене і я підкріплюся, перше ніж відійду, і не буде мене!" (Псалом 38:13-14)

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 1


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений