Як боротися з депресією?

Для того щоб більш наочно зрозуміти відповідь на це питання, звернемося до однієї біблейської історії про Анну, матір пророка Самуїла. Вона знаходиться у 1 главі Першої книги Самуїлової.

Анна була улюбленою жінкою чоловіка, що звався Елкана, проте у неї не було дітей. У древньому Ізраїлі бездітність означала відсутність благословення Божого і вважалась соромом для жінки. Елкана мав ще одну жінку, яка мала від нього дітей, і та постійно засмучувала Анну:

"А її суперниця розпалювала її гнів, щоб докучати їй, бо Господь замкнув її утробу." (1-а Самуїлова 1:6)

Рік-у-рік Елкана ходив зі своїми дружинами приносити жертву Господу. Споживання жертовного м'яса символізувало примирення, відновлення спілкування з Богом. Проте Анна засмучувалась через другу дружину і кожного разу "плакала й не їла". У Анни була в наявності депресія - журба через відсутність дітей, яка посилювалась знущаннями іншої жінки. Реакція Анни: засмученість та сильне жалкування заважала Господу благословити її.

Поведінка Анни турбувала її чоловіка і він питав її: "чого ти плачеш і чому не їси? І чого сумне твоє серце? Чи ж я не ліпший тобі за десятьох синів?" Іншими словами, цю думку можна виразити так: Припини зациклюватися на цій проблемі, зрозумій що є Той, хто тебе любить і кому ти можеш виявляти увагу."  Якщо ти знаходишся у стані депресії, тобі дуже важливо зрозуміти що є Бог, який тебе любить і бажає допомогти у біді.

Анну, напевно, надихнули слова її чоловіка, і вона вирішила щось зробити. Вона встала і, прийшовши до храму, почала молитися перед Господом. Молитися - це найкраще що ви можете робити у проблемній ситуації. Якщо у тебе виникає якась проблема, - прийми рішення відмовитися думати негативно і розпочати робити правильні дії. Можливо, потрібно простити людину, яка тебе скривдила, а якщо ти захворів, почни шукати гарних лікарів. І головне, - молись Богу. Він дасть тобі мудрості про те, як вчинити найкраще.

Після молитви Анна заспокоїлась. "І пішла та жінка своєю дорогою, та й їла, а обличчя її не було вже сумне," - говорить нам Біблія. Анна припинила хвилюватися - вона зрозуміла, що Господь почув її молитву. Молися Богу про те, щоб Він вирішив твою ситуацію, шукай у Нього підтримку і Він допоможе тобі заспокоїться, дасть тобі розраду і втіху. І тоді припини думати про проблему, довірся Богу. Варто не зупинятись у молитві. Тоді ти зможеш відчути, як твоє серце наповнюється Божим незбагненним миром, - і ти заспокоїшся, впевнюючись у тому, що все буде добре. Варто також розпочинати дякувати Господові за Його рішення проблеми, навіть якщо ти ще й не бачиш конкретних змін, але знаєш, що Він почув тебе, Він дарував тобі спокій. Ти маєш просто вірити, що твоя проблема вже почала вирішуватися.

Анна народила четверо синів і дві дочки (а вона благала хоча б про одного сина). Як подяку Господу, старшого із синів, Самуїла, вона присв'ятила Богу - відвела до храму і віддала священникові на виховання. Самуїл став великим пророком, був суддєю Ізраілю. Він дуже любив Господа, помазав двох царів на царство у Ізраілі і вчинив безліч справ, приємних Богові. Іноді Бог може дозволити виникнути депресії, щоб пробудити нас до усвідомлення цінності і значущості нашого життя, навчити довіряти Йому, розвивати нашу наполегливість і вести до зрілості. Не забувайте дякувати Господу за Його вірність і любов до нас.

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 1


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений