Планування: ставимо перед собою довгострокові цілі

довгострокове плануванняЩо таке довгострокова мета? Це ланцюжок збудованих одна за одною короткострокових цілей. Однак мало хто ставить перед собою короткострокові цілі, не кажучи вже про довгострокові. Люди витрачають більше часу на планування найближчої відпустки, ніж на планування витрат на освіту дітей. У міру нашого професійного зростання збільшуються і наші доходи, разом з ними зростають й витрати. Якщо ми не ставимо перед собою ніяких конкретних цілей у перспективі та не плануємо щоденні витрати, ми просто з'їдаємо більшу частину заробленого.

Мета будь-якого фінансового планування – забезпечити оплату освіти, виплату позик, пенсію, а також пожертвування. З іншого боку, такі плани дозволяють тримати під контролем наші природні схильності, щоб, у разі якщо Бог благословить нас з надлишком, ми вжили цей надлишок для Його прославлення, а не для себе самих. Не маючи заздалегідь складеного плану, багатий християнин може піддатися спокусі занадто багато витратити на страховку, накупити дорогих «іграшок» або, навпаки, бажаючи накопичити, як можна більше, відмовляти собі та своїй родині у багатьох речах.

Довгострокове планування не є страховкою від непередбачених бід, але гарантує, що ви не опинитеся в боргах.

ТРИ КРОКИ ДО ВСТАНОВЛЕННЯ ДОВГОСТРОКОВИХ ЦІЛЕЙ

1. Краще за все скласти план на папері

«Хто бо з вас, коли башту поставити хоче, перше не сяде й видатків не вирахує, чи має потрібне на виконання» (Луки 14:28).

2. Визначте найважливіші фінансові цілі

Спочатку ми отримуємо гроші за ту роботу, яку ми вибрали і яка нам подобається. Однак з часом мотивація змінюється: ми починаємо накопичувати гроші, щоб знайти фінансову впевненість. І замість кількох тисяч врешті-решт нам потрібно вже мільйон. Тому перш, ніж наживати гроші, важливо чітко визначити цілі. Бог хоче, щоб ми встановили для себе розумні фінансові цілі і не дозволяли собі надмірних накопичень, які виводять Божі ресурси з обігу. Про багатих в Новому Завіті сказано,

«…Щоб робили добро, багатилися в добрих ділах, були щедрі та пильні, щоб збирали собі скарб, як добру основу в майбутньому, щоб прийняти правдиве життя.» (1 Тим. 6:18-19).

3. Планування витрат фінансів сім'ї на майбутнє

Цілі, які ставить перед собою сім'я, визначають майбутній її успіх. Якщо ці цілі відповідають Божим принципам, винагорода перейде від батьків до дітей. Але якщо ми не будемо при дітях обговорювати фінансові плани та цілі, то як ми можемо очікувати, що вони виростуть відповідальними щодо грошей людьми? Надзвичайно важливо, щоб вся сім'я брала участь у плануванні та розподілі Божих ресурсів. Подружжю слід обговорювати ці плани удвох, а потім з дітьми. Зробіть своїм дітям цю радість: бачити, як ви берете участь в розподілі Божих ресурсів. Засвоєні з раннього дитинства, ці звички принесуть надалі дивіденди – свободу від жадібності і пристрасті до накопичення. Цей вірш говорить, що наші мотиви будуть випробувані Богом:

«То буде виявлене діло кожного, бо виявить день, тому що він огнем об'являється, і огонь діло кожного випробує, яке воно є» ( 1 До Кор. 3:13).

А ось якої спадщини можна очікувати від благочестивих батьків:

«Добрий лишає спадок і онукам, маєток же грішника схований буде для праведного» (Припов. 13:22).

Основна стаття: Що таке планування?
Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: 0


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений