Як справлятися з негативними емоціями

Ніхто з нас не може повністю контролювати свої почуття. Але нам вирішувати, що ми з ними робитимемо

Чи маємо ми сили взагалі справлятися зі своїми почуттями, контролювати сльози, печаль або смуток, котрі часом повністю захоплюють нас? Уміння володіти своїми емоціями не з'являється відразу. Для цього недостатньо просто якихось "десяти легких уроків". Світ наших почуттів дуже різнобарвний, - і нам необхідно навчитися знаходити задоволення від наших емоцій, використовуючи їх на добро, заради чого вони й були створені Богом.

Емоції відображують нашу внутрішню відповідь на події нашого життя. Вони є частиною нашого єства і ми не повинні їх просто "проганяти" або пригнічувати, ігнорувати або заперечувати. Наші почуття належать нам, вони живуть в нас і рано чи пізно дадуть про себе знати, як би глибоко ми їх не "ховали".

Негативні емоції, такі як: страх, занепокоєння, гнів, почуття провини та інші, - можуть безпосередньо впливати на наше внутрішнє духовне життя. Якщо з ними не розібратися вчасно, вони здатні привести нас у становище, коли спотворюється наше світосприйняття, втрачається ціль життя, уходить відчуття безпеки. Постійний душевний біль перетворює нас на рабів обставин – ми перестаємо довіряти Богові. Набагато важче тепер чути голос Святого Духа, який звертається до серця. Зникає бажання служити Богу та ближнім.

"Пильнуйте, щоб хтось не втратив благодать Божу; щоб якийсь гіркий корінь, виникнувши, не завдав шкоди, і щоб не опоганив багатьох людей" (о Євреїв 12:15)

Ніхто з нас не в змозі повністю контролювати свої почуття. Проте саме нам вирішувати - що ми будемо з ними робити. Спочатку нам потрібно зрозуміти свої переживання – що ми зараз відчуваємо і чому таке почуття виникло. Потім виконати свою частину роботи, навчившись висловлювати наші емоції у такий спосіб, щоб вони служили не руйнуванню, а зміцненню.

Чи була вам корисна ця стаття? : 
Vote up!
Vote down!

рейтинг: -8


VCTV - официальный канал христианской церкви "ПОБЕДА": проповеди, видеотрансляции, информация о жизни церкви

Больше информации здесь

Прямая трансляция служений


Наш Господь завжди дає вихід навіть там, де його, здавалося б, немає

Проект: Є надія

Більше інформації

Відео проекту


Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу

Підбадьорення, молитовна підтримка!

Дізнайтесь більше